نتایج جستجو برای عبارت :

رشته مستمر جهاد 250 ساله

صدها حادثه توجه‌برانگیز و پر معنی و در عین حال ظاهراً بی‌ارتباط و گاه متناقض با یکدیگر در زندگی موسی‌بن جعفر هنگامی معنا می‌شود و ربط می‌یابد که رشته مستمر جهاد و مبارزه ۲۵۰ ساله ائمه را از آغاز امامت تا لحظه شهادت آن بزرگوار مشاهده کنیم.
کتاب انسان ۲۵۰ ساله، ص۳۱۶
شهادت امام کاظمعلیه‌السلام را تسلیت می‌گوییم.
«همانا جهاد در راه خدا، دری از درهای بهشت است که خداوند آن را به روی دوستان مخصوص خود گشوده است.
جهاد، لباس تقوا، و زره محکم، و سپر مطمئن خداوند است، کسی که جهاد را ناخوشایند دانسته و آن را ترک کند، خدا لباس ذلت و خواری بر او می‌پوشاند، و دچار بلا و مصیبت می‌شود و کوچک و ذلیل می‌گردد، دل او در پرده گمراهی مانده و حق از او روی می‌گرداند، به جهت ترک جهاد، به خواری محکوم و از عدالت محروم است.نهج‌البلاغه - خطبه 27روح برجام= ترک جهاد با آمریکا و پوش
در زبان گیلکی در تمامی گویش‌ها از فعل دؤبؤن به عنوان فعل کمکی برای ساخت ماضی و مضارع مستمر استفاده می‌شود.
مصدر/مضارع فعل «دؤبؤن» در گویش‌های مختلف زبان گیلکی به‌ترتیب از غرب به شرق بدین شکل است:
دۊبؤن/ درهدبان/ درهدوین/ درهدیین/ درهدبین/ دره

طریقهٔ ساخت فعل مستمر:در گویش‌های غربی: مصدر + صرف فعل دؤبؤنمثال از ماضی مستمر: أمؤن دۊبۊم (فارسی: داشتم می‌آمدم)مثال از مضارع مستمر: أمؤن درم (فارسی: دارم می‌آم)

در گویش‌های مرکزی: مصدر مرخم + صرف ف
اگه تو اون سنی که باید جهاد اکبر داشته باشی، سنت که بالاتر رفت جهادت میتونه اصغر باشه! چون با تلاش هات یاد گرفتی چطور یه ویژگی و کار خوب را در وجودت زنده کنی ... اگه یکم کج رفتی ، زودتر و راحت‌تر میتونی گوش خودت را بپیچونی و بکشیش تو راه!
+البته که باید همیشه حواست جمع باشه
سنت هرچی کمتر باشه سبک تری...سبک که باشی راحت تر از خدا اطاعت می کنی
و...

این جهاد اصغر اون جهاد اصغر نیست منظورم جهاد سبکتر با رنج کمتر هست
اسلام، هر نوع تهدید علیه جان بی‌گناهان و امنیت عمومی را مصداق «محاربه» و مستحق مجازات شدید می‌داند. اسلام، جهاد علیه اشغال‌گران را واجب و مایۀ عزت خوانده است ولی «جهاد» روش دارد. جهاد قرآنی، کشتار بی‌گناهان نیست. اسلام به‌‌دنبال پیروزی غیراخلاقی، حتی بر دشمن بی‌اخلاق نیست. مبنا و هدف سیاست اسلامی، اخلاق و اخلاقی‌بودن است. 
حسن رحیم پور ازغدی 
در اینکه من فقط تا 18 سالگیم زندگی کردم شکی ندارم.19 و 20 و 21 و 22 و 23 رو پای زیست مزخرف سوزوندم و به شدت بابت این 5 سال از خودم شرمنده ام! 
اصلا حساب کتاب عمرم از دستم در رفته، شناسنامه میگه من 23 سالمه و ظاهرم هنوز یه دختر 18 ساله ست روحیه ام  متغیره وقتی حرف زیست و رشته تجربی میشه انقدر داغون و شکسته و بی رمقه که آدم فکر میکنه همسن جنتی هستش ولی وقتی حرف ریاضی فیزیک میشه همون دختر 17 ساله ست که جنگید برای اول شدن توی رشته اش و اول رشته اش که سهله اول مدر
در اینکه من فقط تا 18 سالگیم زندگی کردم شکی ندارم.19 و 20 و 21 و 22 و 23 رو پای زیست مزخرف سوزوندم و به شدت بابت این 5 سال از خودم شرمنده ام! 
اصلا حساب کتاب عمرم از دستم در رفته، شناسنامه میگه من 23 سالمه و ظاهرم هنوز یه دختر 18 ساله ست روحیه ام  متغیره وقتی حرف زیست و رشته تجربی میشه انقدر داغون و شکسته و بی رمقه که آدم فکر میکنه همسن جنتی هستش ولی وقتی حرف ریاضی فیزیک میشه همون دختر 17 ساله ست که جنگید برای اول شدن توی رشته اش و اول رشته اش که سهله اول مدر
{اهمیت و چرایی دعا برای ظهور - شماره 33}

وسیله ای به سوی خداوند متعال

خدای عزوجل فرمان داده که به سوی او وسیله گرفته شود، آنجا که فرموده: یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَابْتَغُوا إِلَیْهِ الْوَسِیلَةَ
وَجَاهِدُوا فِی سَبِیلِهِ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ. "اى کسانى که ایمان آورده‌اید، از خدا بترسید و به او تقرب جویید و در راهش جهاد کنید.
باشد که رستگار گردید." (سوره مائده، آیه ٣٥)
در این آیه سه چیز سبب رستگاری و نجات معرفی
مهاجر ادامه داد: بیشترین خسارت کلزا به مزارع گلستان وارد شده که حدود 15 هزار هکتار از مزارع کامل از بین رفت و حدود 40 تا 50 هزار هکتار با افت محصول مواجه شد ولی علی رغم این مشکلات، بارش ها در مناطق دیگر کشور کاهش تولید را جبران کرد.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی، گفت: به منظور کاهش وابستگی کشور به دانه های روغنی، وزارت جهاد کشاورزی طرح 10 ساله ای را تهیه کرد که با اجرای آن 70 درصد نیاز کشور به دانه های روغنی در داخل کشور تامین خواهد شد.
وی افزود: این اقدام
یک فلسفه ای هست که اعتقاد دارد مرگ با تولد آدم آغاز می شود. آدم یک جایی همراه با مرگ زاده می شود و آنقدر ادامه می دهد که فقط مرگ می ماند. فکر مرگ از آن جنس فکرهایی است که حداقل در مقطعی از زندگی فکر هرکسی را به خودش مشغول میکند. فکر خودکشی در آدم های کمتری بروز می کند. ولی آدمی را سراغ ندارم که در رابطه با مرگ فکر نکرده باشد.*مناسب ترین ساعت برای شام بلافاصه بعد از شروع شب است. و شام در انتهای شب نه تنها ضرر دارد بلکه ساعت طبیعی بدن را مختل میکند. من
بهترین جهاد
شیخ حر عاملی رضوان الله علیه روایت کرده است:
٧- وبإسناده عن حماد بن عمرو وأنس بن محمّد ، عن أبیه جمیعاً ، عن جعفر بن محمّد ، عن آبائه علیهم السلام فی وصیّة النبی صلّى الله علیه وآله لعلی ، قال : یا علی أفضل الجهاد من أصبح لا یهم بظلم أحد .
امام صادق علیه السلام به نقل از اجداد بزرگوارش علیهم السلام روایت کرده است که رسول خدا صلی الله علیه و آله به امیر المومنین علیه السلام فرمودند: ای علی، بهترین جهاد انسان این است که صبح کند و در فکر
1) نباید با اطلاعات ناقص انتخاب رشته کرد .2) نباید بدون توجه به اطلاعات دانشگاه انتخاب رشته کرد .3) نباید با اطلاعات سطحی نسبت به دوره ها انتخاب رشته کرد .4) نباید با وعده ووعید در مورد انتقالی انتخاب رشته کرد..5) نباید بدون شناخت از خودتان انتخاب رشته کنید .6)نباید با شایعات انتخاب رشته کنید .( امسال فرق می کند .دوتا نظام هست .شایعاتی از این دست )
7)نباید ویژگیهای شخصیتی خودت رو در نظر نگیرید .8) نباید با اطلاعات محدود در مورد رشته ها انتخاب رشته کرد .9)
ما در این مطلب نکاتی در مورد پخت آش رشته را برای شما عزیزان قرار دادیم.
قابلمه باید گنجایش مواد را داشته و کمی بزرگتر از حجم آش رشته باشد تا رشته ها به هم نچسبد و خمیر نشود. سبزی آش رشته باید بدون ساقه بوده و درشت خرد شود تا آش رشته زیباتر به نظر آید. پیاز داغ داخل آش رشته نباید کم باشد تا آش بهتر جا بیفتد.
 در وبلاگ متفاوت98 همراه ما باشید
رشته آش حتماً باید از نوع مرغوب تهیه شود. نمک آش رشته را بعد از اضافه کردن رشته و کشک می توان تست کرد تا آش شور
از امام صادق (علیه السلام) روایت است که فرمود: «پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) عدّه ای را به جنگ فرستاد، چون از جنگ بازگشتن فرمود: آفرین به گروهی که پیکارِ کوچکتر (جهاد اصغر) را سپری کردند و پیکارِ بزرگتر (جهاد اکبر) بر عهدۀ آنان به جای مانده است، گفته شد: ای فرستادۀ خدا! پیکار بزرگتر چیست؟ فرمود: پیکار با نفس (جهاد النفس)»منبع : جهاد با نفس وسائل الشیعه، باب وجوب جهاد با نفس، حدیث 1کتاب پیش رو کتابی از فقیه و محدث بزرگ جهان تشیع، شیخ حُرّ ع
بیانات استاد احد ایمانی از اساتید فلسفه و کلام  
فایل صوتی اول در مورد اصلاح نفس :  استاد در این جلسه انواع جهاد را برای اصلاح نفس معرفی می نمایند نظیر جهاد سیاسی و جهاد اقتصادی.فایل صوتی دوم شرح دستورات و توصیه ها برای ماه مبارک رمضان بر اساس روش علامه طباطبایی و آیت الله سعادت پرور
ادامه مطلب
انتخاب رشته یکی از حساس ترین و مهمترین مراحل زندگی افراد در حال تحصیل است. از انتخاب رشته دبیرستان تا انتخاب رشته کنکور سراسری و انتخاب رشته ارشد و دکتری.
این روزها انتخاب رشته را موسسات و مشاوران مختلفی انجام می دهند، اما معیارهایی که بعضاً برای این کار در نظر می گیرند چندان اصولی نیست. از شما دعوت می کنیم تا با مطالعه صفحه انتخاب رشته سازمان بین المللی دانشگاهیان، نسبت به انتخاب اصولی اقدام نمایید.

" مجاهدت (جهاد در راه خدا ) "

امام علی علیه السلام فرمودند :
إِنَّ الجِهادَ بابٌ مِن أَبوابِ الجَنَّةِ فَتَحَهُ اللّه‏ُ لِخاصَّةِ أَولیائِهِ (نهج البلاغه، الخطبة 27.)
دو نکته از این حدیث
اول إنَّ الجِهادَ بابٌ مِن أَبوابِ الجَنَّةِ جهاد دری از درهای بهشت است.
دوم‌  «فَتَحَهُ اللّه‏ُ لِخاصَّةِ أَولیائِهِ» این در را خدا برای اولیاء خاصش و دوستان خاصش گذاشته است و باز می کند . می فرمایند در جهاد را برای خاص اولیائش باز گذاشته است.
حضرت آقا ف
یک جمله می نویسم
بدون هیچ توضیحی
واقعا می فهمم، جهاد المرأة حسن التعبل...
خوب شوهرداری کردن، جهاد زن هست.
جهاد
یعنی سختی کشیدن
یعنی تلاش کردن
یعنی مبارز بودن
یعنی بلند همت بودن
یک مجاهد
باید مخلص باشه
باید سخت کوش باشه
باید منظم باشه
باید زیرک باشه
باید ....
یک جهاد شیرین
که در تمامی ابعاد زندگی وجود داره.
این حقیقت زندگی و حقیقت ازدواجه
و من این نگاه رو
که همسر رو فرع رابطه با خدا می‌کنه
خیلی دوست دارم.
من تازه دارم فهم می‌کنم اونی که همه ی هستی
✅ زنی آمد پیش پیامبر(ص) و شکایت کرد که شوهرم برای رابطه جنسی به پیش من نمی آید .
پیامبر (ص) فرمودند : 
خود را خوشبو کن
آن زن گفت:
من همه عطر ها را استفاده کرده ام ولی از من دوری می کند
حضرت(ص) فرمودند :
اگر میدانست که این کار چه ثوابی دارد از تو دوری نمی کرد (1)
برخی گمان می کنند که اگر یک گوشه ای بنشینند و فقط عبادت کنند و ترک دنیا و زن و زندگی بکنند به خدا نزدیک و نزدیک تر می شوند در حالیکه پیامبر(ص) به صراحت می فرمایند که این تفکر غلط است.
خداوند عبودی
مهندسی صنایع بدون هیچ پسوندی، حتی غذاییبرای هر دانشجوی رشته صنایع پیش اومده که وقتی میگه مهندسی صنایع می‌خونه، بلافاصله ازش میپرسن صنایع غذایی؟و دانشجوی بیچاره باید کلی درمورد رشته و بازار کار و تفاوتش با اون رشته منبر بره و صحبت کنهرشته‌ی مهندسی‌صنایع از سال هفتاد وارد کشور شده و نسبت به رشته‌های دیگه جدیدتر و ناآشناتره.یکی از ویژگی‌های مهندسی صنایع اینه که خیلی وسیعه و نمی‌تونیم تو یه یک جمله خلاصه کنیم و مثل یک کپسول کوچک ارائه
1- کارگرانی که قرارداد کار آنان دائمی باشد.2⃣  کارگرانی که از بدو استخدام بدون قرارداد مشغول به کار شده اند و ماهیت کار آنان نیز مستمر می باشد.3⃣ کارگرانی که در بدو استخدام  قرارداد داشتند ولی بیش از یک دوره بدون قرارداد به کار ادامه داده اند. (به شرط  مستمر بدون ماهیت کار)4⃣ کارگرانی که به کارهایی با ماهیت مستمر اشتغال دارند و در قرارداد کار آنان مدتی ذکر نشده و یا اینکه تاریخ شروع مشخص باشد اما به تاریخ پایان اشاره ای نشده باشد.◀️نکته: کارگ
241-  و من کلام له (علیه السلام)> یحث به أصحابه علی الجهاد <وَ اللَّهُ مُسْتَأْدِیکُمْ شُکْرَهُ وَ مُوَرِّثُکُمْ أَمْرَهُ وَ مُمْهِلُکُمْ فِی مِضْمَارٍ مَحْدُودٍ لِتَتَنَازَعُوا سَبَقَهُ فَشُدُّوا عُقَدَ الْمَآزِرِ وَ اطْوُوا فُضُولَ الْخَوَاصِرِ لَا تَجْتَمِعُ عَزِیمَةٌ وَ وَلِیمَةٌ مَا أَنْقَضَ النَّوْمَ لِعَزَائِمِ الْیَوْمِ وَ أَمْحَی الظُّلَمَ لِتَذَاکِیرِ الْهِمَمِ.

خطبه 241-در ترغیب یارانش به جهاد تشویق برای جهاد خ
سلام 
من دختری ۱۹ ساله و در آستانه ی انتخاب رشته هستم. بین رشته های مختلف، از مهندسی اپتیک و لیزر خوشم اومده و احتمال قبولیم هست. میخواستم ازتون خواهش کنم اگر چیزی راجع به بازار کار و درآمد این رشته می دونین بگین و راهنمایی کنین. 
اگر آشنایاتون این رشته رو خوندن یا خودتون فارغ التحصیل این رشته هستین، ازش راضی هستین یا نه؟، این رشته تا دکترا امکان ادامه تحصیل داره؟، محیط کارش چه جور جاهایی هست؟، به زیبایی مربوطه؟، مثلا برداشتن خال و کک و مک صو
عنوان رشته ی دلخواهم را کنار اسم یک نفر دیدم.
از خودم پرسیدم:یعنی چند نفر از این ها واقعا فقط و فقط به قصد قبولی در این رشته،وارد دانشگاه شده اند؟چند نفر،قصدشان رشته ای دیگر بوده اما قسمتشان این رشته شده است؟چند نفر این رشته را فقط به خاطر رویای استخدام پس از آن انتخاب کرده اند؟
چه کسی باورش می شود که یک نفر آنقدر دیوانه باشد که کنکور ارشد را فقط به قصد قبولی در یک گرایش از یک رشته- که کل ظرفیت قبولی اش در کشور زیر 15نفر است -برود و بدهد؟یعنی آن
من براساس سن بلوغ پسران و دختران و همچنین سن یائسگی در زنان و کمی محاسبه به فرمول زیر برای سنی که طبیعت برای ازدواج مردان و زنان مناسب میدونه رسیدم:

سن پسر=1.1*(سن دختر)+4
میخواستم ریز محاسباتم رو اینجا بنویسم که دیدم شاید حوصله خواننده سر بره و فقط فرمول نهایی رو نوشتم.
براساس این فرمول طبیعت برای یک دختر:
18 ساله پسر حدودا 23.8 ساله رو مناسب میدونه
20 ساله پسر حدودا 26 ساله رو مناسب میدونه
25 ساله پسر حدودا 31.5 ساله رو مناسب میدونه
30 ساله پسر حدودا 37
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «نخستین توصیه‌ی من امید و نگاه خوشبینانه به آینده است. بدون این کلید اساسیِ همه‌ی قفلها، هیچ گامی نمیتوان برداشت. در خود و دیگران نهال امید به آینده را پرورش دهید. این نخستین و ریشه‌ای‌ترین جهاد شما است.» ۱۳۹۷/۱۱/۲۲سایت نوجوان خامنه ای براساس این بخش از بیانیه گام دوم انقلاب، لوح «ریشه‌ای‌ترین جهاد» را منتشر می‌کند.

سلام دوستان 
دختر ۲۰ ساله ای هستم، امسال سومین سالی بود که کنکور دادم و رتبه ام ۳۰۰۰۰ شد، هیچ انگیزه ای ندارم، الان حدور ۵ ساله اینطوریم، اوایل پزشکی رو دوست داشتم تا پارسال هم میخوندم که پزشک بشم اما به این نتیجه رسیدم به پزشکیم علاقه ندارم.
اصلا نمیدونم چه رشته ای رو دوست دارم، تو چه رشته ای میتونم موفق بشم و این باعث شده تبدیل به یه دختر بی هدف و بی انگیزه و کم حوصله بشم، از طرفی هم خیلی دوست دارم در آینده درآمد خوبی داشته باشم و تو دوران دا
در سال های اخیر، انتخاب رشته تجربی رشد قابل توجهی به نسبت انتخاب رشته ریاضی داشته است؛ دلیل آن هم واضح است: انتظار آینده شغلی بهتر!
در میان رشته‌های تجربی، برخی با استقبال بیشتری مواجه‌اند. از آن جمله می‌توان به رشته‌های زیر اشاره کرد:
رشته پزشکی
رشته دندانپزشکی
رشته داروسازی
رشته مهندسی پزشکی
مهندسی شیلات
در سایت سازمان بین‌المللی دانشگاهیان (بخش انتخاب رشته) می‌توانید پیرامون هر یک از رشته‌های فوق اطلاعات بسیار ارزشمندی به‌دست آور
سلام به تموم خانواده برتری ها
دختری ۱۸ ساله هستم. دانشگاه پیام نور رشته علوم تربیتی قبول شدم. فعلا ترم ۲ هستم. عاشق درس خوندنم و همیشه چه تو دوران مدرسه و چه دانشگاه نمرات و معدلم بالا بوده.
با عشق و علاقه رشته م رو میخونم. قصد اینکه در آینده برم سرکار (در رابطه با رشته م) رو ندارم. قصد داشته باشم کار کنم دوست دارم کارهای هنری کنم‌. اول واسه عشق و علاقه و دوم اگه خواستم باهاش کسب درآمد کنم.
دلم میخواد کلی کلاس های هنری برم، باشگاه رشته های مختلف و
دیشب هم اتاقیم حرف هایی زد ک ب شدت منو متعجب کرد!
دختر 31 ساله داره بهم میگه ک با ی پسر 22 ساله اینترنتی آشنا شده و داره میره سر قراار و پسره عاشقش هست!! ینی داریم اصلا؟! پسره ی شهر دیگه س-سال سوم لیسانس. هم اتاقی من دکتری فلسفه داره و داره ارشد مجدد میخونه تو رشته روانشناسی!
انقدر راحت کلمه عاشقم شده رو ب کار می برد ک شاخ هام زده بود بیرون. هر شب ساعت 7 میره پارک لاله. میگفت شب ها اونجا بهتر درس میخونم. ولی دیشب کاشف ب عمل اومد ک اونجا با ی جمع پسرها دو
وقتی هادی فضلی گزارش درگیری از نزدیک را می‌داد گفت که نیروهای مقابلشان آرم سازمان منافقین را روی ماشین‌هایشان داشتند و به زبان فارسی همدیگر را صدا می‌کردند.
   تلخ‌تر از خبر آمدن دشمن از مرز تا عمق ۱۵۰ کیلومتری خاک ایران، خبر رویارویی با دختران و پسرانی بود که فارسی حرف می‌زدند. 
   این تلخی با شیرینی حضور مجاهدین عراقی از ذائقه‌ام رفت و به فضلی گفتم: «هادی می‌بینی تقدیر الهی را که ایرانی‌ها در جبهه صدام می‌جنگند و عراقی‌ها در جبهه م
ما در این مطلب نکاتی در مورد پخت آش رشته را برای شما عزیزان قرار دادیم.
قابلمه باید گنجایش مواد را داشته و کمی بزرگتر از حجم آش رشته باشد تا رشته ها به هم نچسبد و خمیر نشود. سبزی آش رشته باید بدون ساقه بوده و درشت خرد شود تا آش رشته زیباتر به نظر آید. پیاز داغ داخل آش رشته نباید کم باشد تا آش بهتر جا بیفتد.
رشته آش حتماً باید از نوع مرغوب تهیه شود. نمک آش رشته را بعد از اضافه کردن رشته و کشک می توان تست کرد تا آش شور نشود. روغن داخل آش رشته باید به ا
مگر می شود  ایرانی باشید و آش رشته را دوست نداشته باشید، اکثریت مردم ایران در هر کجای دنیا که زندگی بکنند به آش رشته علاقه ویژه ای دارند.
اکثریت مردم آش رشته را با کشک میل می کنند، اما برخی از افراد از سرکه و ترشی به عنوان چاشنی آش رشته استفاده می کنند.

مواد لازم برای تهیه آش رشته:
رشته آشی: یک کیلو و نیم
سبزی آش: ۲ کیلو
کشک ساییده: یک لیوان
حبوبات (نخود، لوبیا قرمز، لوبیا چیتی، عدس): ۷۵۰ گرم
پیاز: ۲ عدد
نمک: به میزان لازم
زردچوبه: به میزان لازم

همانطور که از نام این رشته پیداست، رشته علوم تربیتی به تعلیم و تربیت در دوره های مختلف زندگی مربوط است. رشته علوم تربیتی یکی از رشته های علوم انسانی است ولی با این حال داوطلبان سایر رشته های نظری همچون علوم تجربی نیز می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. این رشته به صورت با کنکور و بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیز ارائه می شود. بنابراین در صورتی که دوره تحصیلی و دانشگاه محل قبولی برای داوطلبان مهم است، می بایست در کنکور سراسری

از آش رشته به عنوان پیش غذا یا غذای اصلی استفاده می‌شود.آش رشته از معروف‌ترین آشهای ایرانی است. این آش را غالباً با کشک و گاهی با سرکه و حتی ترشی می‌خورند. بسته به عادت‌های خانوادگی از آش رشته به عنوان پیش غذا یا غذای اصلی استفاده می‌شود. با ما همراه باشید تا طرز تهیه آش رشته خوشمزه و لذیذ را به شما آموزش دهیم.

ادامه مطلب

«الَّذِینَ آمَنُوا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللَّهِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْفائِزُونَ»
کسانی که ایمان آ‌وردند مهاجرت کردند و جهاد نمودند در راه خدا با مالها و جانهای خود، بزرگترین درجه را نزد خداوند دارند و آنان خود رستگارانند.

#ویژگی_مومنان
#خصوصیات_اجتماعی
بسم الله

بگذریم که خیلی جالب است که بعد از مدت زیادی از پیدا شدن کرونا، دو روز مانده به انتخابات است که ورودش به ایران تأیید می‌شود، اما خطر شرکت در صف رأی‌گیری فردا و اثر انگشت زدن، یک‌هزارم جهاد حاج قاسم در برابر داعشی‌های وحشی هم نیست! برای آنان که در ادعای «من هم قاسم سلیمانی‌ام» صادق باشند، شرکت نکردن در این جهاد آسان از ترس کرونا مسخره است...
إنّ کیدَ الشیطانِ کانَ ضعیفاً.این نیز بگذرد...

بسم الله الرحمن الرحیم
الَّذینَ آمَنُوا یُقاتِلُونَ فی‏ سَبیلِ اللَّهِ وَ الَّذینَ کَفَرُوا یُقاتِلُونَ فی‏ سَبیلِ الطَّاغُوتِ فَقاتِلُوا أَوْلِیاءَ الشَّیْطانِ إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطانِ کانَ ضَعیفاً (76)
 کسانى که ایمان آورده ‏اند، در راه خدا کارزار مى‏ کنند. و کسانى که کافر شده ‏اند، در راه طاغوت مى ‏جنگند. پس با یاران شیطان بجنگید که نیرنگ شیطان [در نهایت‏] ضعیف است.

حجت السلام پناهیان در سخنرانی ( تنها مسیر جلسه 1) گفت:
شیطان ضعیف
◀تصویری که میبینید مربوط به عقد دختر ۹ ساله با پسر ۲۲ ساله هست.طبق گفته پدر و مادر دختر قرار هست این ها شش سال دیگر با هم اردواج کنند. این دو ساکن منطقه بهمئی استان کهگلویه و بویر احمد هستند. دادستانی قوه قضایه به این پرونده رجوع کرده و در دست بررسی هست.از نظر من این نوع ازدواج ها و عقدها در این سن کم بخصوص برای دختر ۹ ساله مناسب نیست.
سلام 
دختری ۲۳ ساله هستم که چند ساله پشت کنکورم و امسال خدا رو شکر قبول میشم در رشته پزشکی، یه سوال دارم من تا الان چون دانشگاه نرفتم اطلاع درستی از زمان بندی های کلاس های دانشگاه ندارم ، سوالم این هستش که یه دانشجوی پزشکی آیا وقت آزاد برای ورزش خصوصا رشته های ورزشی رزمی داره؟
تا الان رشته های رزمی کار نکردم اما هفته ای سه بار رو تمرینات باشگاهی داشتم و هرگز ورزش رو تو زندگیم رها نکردم و دلم نمیخواد حالا که دانشگاه میرم ورزش رو رها کنم و تصمیم
تنها نماینده ای که مدافع حرم شد حجت‌الاسلام سید علی محمد بزرگواری از سادات منتسب به امام جواد علیه السلام و نماینده اسبق دوره هشتم و نهم کهکیلویه که از صندلی سبز مجلس خداحافظی کرد و سالهاست در سوریه در میدان جهاد علیه تکفیری ها و دواعش حضور مستمر دارد. 
@Agamahmoodreza
 ((  کتب علیکم القتال و هو کره لکم وعسی ان تکرهوا شیا و هو خیر لکم 
وعسی ان تحبوا شیا  وهو شر لکم والله یعلم وانتم لا تعلمون))[البقره۲۱۶]

ترجمه:جهاد برشما واجب شده است گرچه برای شما دشوار است وناشوشایندباشد 
شاید چیزی را ناخوشایند بدانید درحالی که برای شما نیکو است و شاید چیزی را دوست بدارید در حالی که آن برای شما شر است در حالیکه خداوند میداند و شما نمی‌دانید 

حدیث؛و عن ابی ذر رضی الله عنه قال قلت یا رسول الله ای العمل افضل؟
قال ؛الیما

سلام و عرض ادب و احترامدوستان و همراهان گرانقدراحتراما به استحضار می رساند باتائیدومصوبه کمیته اشتغال و کارآفرینی ( مهرآفرینان)طرح آموزشی وحمایتی ویژه دانشجویان ارائه وجهت اعلام نظر نهایی دراختاراعضای بزرگوارقرارگرفتاین طرح درراستای توانمندسازی گروههای هدف طراحی وپیشنهادشده استموارد پیشنهادیشامل۱_ آموزش تعمیرات موبایل۲_ساخت تولید لوازم چرمی دست دوز۳_ساخت انواع بدلیجات۴_شمع سازی۵_آرایشگری وپیرایش۶_تم تولد شامل بادکنک ارایی وگل
امام باقر علیه‌السلام می‌فرمایند: «خداوند متعال به چیزی برتر از عفت شکم و شرمگاه، عبادت نشده است.»[1] درجایی دیگر و در پاسخ به کسی که عرض کرد: «عمل من ضعیف است و نماز و روزه کم به‌جا می‌آورم ولی تلاش من بر این است که جز لقمه حلال نخورم و جز با حلال نزدیکی نکنم» […]
نوشته عفت شکم و شرمگاه بالاترین عبادت و بالاترین جهاد! اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
بدون شک، برنامه نویسی یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که امروزه نه تنها برای فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر، بلکه برای سایر رشته‌ها و زمینه‌ها نیز به شکل ضروری، مورد نیاز است. هر ساله، بر تعداد موقعیت‌های شغلی که مرتبط با برنامه‌نویسی هستند و یا پیش‌نیاز اصلی آن‌ها برنامه‌نویسی است، افزوده می‌شود. از طرفی، بخشی جدا نشدنی از فرایند تحقیق و پژوهش در اکثر رشته‌های دانشگاهی امروزی، کار با کامپیوتر و توانایی پیاده‌ساز
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی:
...گروههای جوانِ مؤمن و انقلابی باید هر کاری را که امکان پذیر است در چارچوب قوانین و مصلحت کشور انجام دهند و معطل کسی نباید بمانند.
یادم هست این شعار بر زبانمان بود....وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد.......
حکم جهاد صادر شده است! جوانان انقلابی معطل کسی نمانند خودشان آتش به اختیار، گام دوم انقلاب را عمل و اجرا نمایند...!
این مطلب ادامه ندارد، ادامه آن عمل است.
جهاد اقتصادی امروز
کشور ما امروز با گرانی سرسام آور اجناس مواجه است. که یکی از آنها گرانی مواد قضایی است لذا در حال حاضر کار اقتصادی به فتوای مقام معظم رهبری جهاد است که یکی از زوایای کار اقتصادی قناعت و صرفه جویی است بصورتی که قناعت و صرفه جویی باعث پس انداز شده و پس انداز و پس انداز سمرمایه ایست که منجر به توسعه می شود و ریشه در حدیث شریف امام علی علیه السلام دارد که می فرمایند قناعت سرمایه است پس اگر در شرایط حاضرکم مصرف کردن در مواد غذایی ر
با حضور مسوولان شهرستان ، نخستین دفترخدمات دامپزشکی بخش امامزاده افتتاح شد.به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز، مرتضی صفاری نطنزی، نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، در آیین افتتاح دفتر خدمات دامپزشکی بخش امامزاده که در محل مرکز جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: جهت ارایه خدمات بهتر به دامداران منطقه و در دسترس بودن خدمات بهداشتی دامپزشکی، پس از پیگیری های مستمر و دیدار با وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان دامپزشکی ک
به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی عصرحباد؛ انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال ۹۸  آغاز شد و داوطلبانی که  برای انتخاب رشته مجاز اعلام شده‌اند باید به دفترچه راهنما انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد مراجعه کنند، دفترچه از دوشنبه ۱۷ تیر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.
داوطلبان باید از امروز چهارشنبه ۱۹ تیرماه تا ساعت ۲۴ یکشنبه ۲۳ تیرماه ۹۸ نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند، داوطلبان باید با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شما
همه چیز درباره رتبه بندی شرکت و اخذ گرید
درباره مقوله رتبه بندی شرکت و اخذ گرید گفتنی های بسیاری است. به واقع باید گفت امروزه برای اینکه شرکت ها بتوانند با سازمان ها و نهادهای دولتی قرارداد ببندند و همکاری کنند نیازمند اخذ رتبه مناسب هستند و بدون اخذ رتبه هیچ نهاد و سازمان دولتی نمی تواند با این شرکت ها همکاری کند و وارد معامله شوند.
در زیر با شرایط و مدارک و نحوه اخذ گرید شرکت ها بیشتر آشنا می شویم.
انواع رتبه بندی شرکت ها شامل:
رتبه بندی شر
نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامى

♦️پس از انتخاب رشته براى دوره روزانه ، شبانه ، غیرانتفاعى و پیام نور ، نوبت به انتخاب رشته دانشگاه آزاد مى رسد و انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سایت رسمى آن به نشانه اینترنتى 
www.azmoon.org
انجام میگیرد.

بعد از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد که شامل هر پنج گروه (ریاضى ، تجربى ، انسانى، هنر و زبان) مى شود و انتخاب رشته مورد نظر ، به سایت مراجعه کنید.

کد ٧رقمى در ذیل کارنامه سازمان سنجش و کد ملى خو
سلام 
پسری 22 ساله هستم، تنها فرزند خانواده ام، من یه وبلاگنویسم، در سن 20 سالگی با یه دختر وبلاگنویس 14 ساله آشنا شدم از طریق فضای وبلاگنویسی، دختر کاملا عادی بود، نه از لحاظ زیبایی و نه از لحاظ درس و هنر امتیاز خاصی نداشت اما خیلی دوسش داشتم دختر خوبی بود که به دلم نشسته بود، بعد 9 ماه پیشنهاد دوستی ام رو توی 15 سالگی قبول کرد، من قصدم 100 درصد ازدواج بود، میدونم مجازی جای درستی نیست اما من خب این کار رو کردم. 
من اهل تهران بودم و ایشون اهل استا
آیا رشته ریاضی مناسب انتخاب است
یکی از مطالب بسیار مهم و سوال برانگیز برای تمامی دانش آموزان و والدین این است که آیا رشته ی انتخابی ( رشته ریاضی ) در آینده جایگاه و شغل مناسبی را برای فرد ایجاد میکند یا خیر . در واقع هدف هر دانش آموزی از تحصیل رسیدن به شغلی مناسب در آینده می باشد . در سال های گذشته میزان پذیرش دانشجو در رشته ریاضی بسیار زیاد بوده و همچنین بازار کار این رشته در وضیعت معمولی قرار دارد و نسبت به رشته ی تجربی در رده ی پایین تر قرار می
✅ چند قانون مهم که قبل از انتخاب_رشته باید بدانید ؛
1- انتقال از دروه ی شبانه به روزانه ممنوع میباشد !2- هیچ دانشجویی نمیتواند همزمان در دو رشته یا دو محل ( اعم از دولتی یا غیر دولتی ) تحصیل نماید !3- قبولی در رشته های دوره روزانه باعث محرومیت از پذیرش رشته های این دوره در سال آینده خواهد بود ( یعنی قبول شدی حتما باید بری ، وگرنه از انتخاب رشته ی دوره روزانه سال بعد محروم میشوید ) !4- نقل و انتقال پذیرفته شدگان ظرفیت_مازاد ، فقط بین دانشگاه هایی که دا
کسانی که اهل مبارزه با نفس و جهاد اکبر نیستند، نخواهند توانست در تحقق اهداف انقلاب اسلامی، نقش موثری ایفا کنند. حضرت آقا در بیانیه گام دوم، رتبه‌ی خودسازی را مقدم بر جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی دانسته‌اند، این بدین معناست که جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی بدون جهاد و مبارزه امکان ندارد و در میان انواع جهادها، رتبه‌ی جهاد اکبر مقدم است بر جهاد کبیر و اصغر.
خوب دقت کنید که بنده از کلمه‌ی "رتبه" استفاده کردم و نه کلمه‌ی "زمان". یعنی ما حق نداریم به
توی حال خودم بود و فکرها توی سرم چرخ می خورد. رشته یکی‌شان ادامه پیدا کرد و به این جا رسید که دیدم دور و برم چقدر آدم شصت ساله و همان حدود دیده می شود. دایی و عمو و خاله و... انگار این ها همان دایی و عموی بچگی هستند و همیشه جوان!
بعد تلنگردار بعدی داستان اینجاست: اگر این عزیزان در کانال 60 سالگی پیش می روند [که ان شاءالله عمرشان پربرکت و دراز باشد] و دیگر آن دایی و خاله کودکی نیستند، یعنی من هم دیگر آن کودک نیستم. من هم بخش زیادی از مسیر را آمده ام؛ ف
کیفیت محصولات زعفران در یزد
فستیوال برداشت زعفران با همکاری روستای آسفیج،اداره میراث فرهنگی ،فرمانداری بهاباد،مدیریت جهاد کشاورزی،گردشگری و صنایع دستیبرگزار میگردد. شهرستان بهاباد در دویست کیلومتری یزد قرارداشته و جمعیت آن حدود بیست هزار نفر میباشد.
سیدجمال سجادی پور در مردادماه امسال با تشویق و تشریح امکانات زعفران و کمترین نیاز به آب و افزایش قیمت بالای آن ، اعلام کرد: زعفران استانی تولید شده به آب و هوا و منبع خاکی نیز از کیفیت بالا
ریاضی تنها محدود به مهندسی نیست
بله، برای ورود به رشته‌های مهندسی بهتر است که رشته ریاضی فیزیک را انتخاب کنید و رشته‌های مهندسی بر اساس تصور عموم از شغل ‌های پردرآمد رشته ریاضی به حساب می‌آیند و به نظر برخی افراد هم کارهای رشته ریاضی محدود به همین مهندسی می‌شود.
اما باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که آینده شغلی رشته ریاضی فیزیک تنها محدود به رشته‌های مهندسی نیست. همینطور خانم‌هایی که به دنبال فضاهای کاری متفاوت‌تری از آقایان هس
به گفته سایت مشاوره تحصیلی بدون کنکور هیوا ، هر ساله همزمان با شروع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی دفترچه ای محتوی شرایط و ضوابط ، زمان و نحوه و لیست رشته های بدون آزمون علمی کاربردی 99 را در سایت سازمان سنجش منتشر می شود . رشته های دانشگاه های علمی کاربردی ۹۹ ، در هر 2 نوبت برای ورودی مهر منتشر می شود . متقاضیان ادامه تحصیل در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی لازم است پیش از ثبت نام ، در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام ، ابتدا لیست رشته ه
سلام
دختریم با تیپ شخصیتی istj ، و الان در مورد رشته های دانشگاهی مهندسی گیر کردم!، مسئله اول این هست که من با توجه به توضیحات کوتاه در مورد رشته ها، به برق، مکانیک، کامپیوتر، عمران، صنایع و شیمی علاقه دارم. 
میگن مکانیک و صنایع و عمران مناسب خانم ها نیستن، اگر علاقه و تلاش پشت بندش باشه چی؟، و آیا واقعا واقعیت داره؟، کسانی هستن که خانم هایی موفق در این رشته ها دیده باشن؟، یا اگر خودتون این رشته ها رو خوندین میتونین راهنمایی کوتاهی در مورد شون
به نقل از سامانه مشاوره تحصیلی هیوا ، داوطلبانی که قصد انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 را دارند ملزم به پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 به منظور خرید کارت اعتباری کنکور ازاد ۹۹ می باشند . هر ساله امکان پرداخت هزینه انتخاب رشته آزاد ۹۹ همزمان با آغاز انتخاب رشته بر روی سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد فعال می شود . 
برای مطالعه متن کامل خبر بر روی لینک زیر کلیک نمایید :

www.heyvagroup.com/shownews/5982/هزینه-انتخاب-رشته-دانشگاه-آزاد-99.html

انتخاب رشته دستیاری پزشکی آغاز شد/ امکان انتخاب ۱۰۰ رشته محل
 ، دفترچه انتخاب رشته چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری پزشکی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است و داوطلبان از امروز ۱۸ فروردین تا ۲۲ فروردین ۹۸ می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.  
کارنامه علمی شرکت کنندگان در آزمون چهل و ششمین دوره پذیرش دستیار رشته‌های تخصصی بالینی پزشکی سال تحصیلی ٩٩-١٣٩٨ حاوی مواردی از جمله اطلاعات ورودی توسط داوطلب و نمرات و رتبه هر فرد است. 
با سلام 
اولین مسابقه گروه کامپیوتر در روز جمعه 16 اسفند از ساعت 11 تا 13 در سایت کوئرا برگزار می‌شود.

نکته 1: به نفرات برتر هر پایه جایزه اهدا خواهد شد.
نکته 2: چهار از نمره مستمر ترم دوم شما رو این آزمون تشکیل خواهد داد. 
نکته 3: اگر به هر دلیلی نتوانستید در مسابقه شرکت کنید، تا شنبه 17 اسفند ساعت 18 وقت دارید به سوالات پاسخ دهید.(جهت کسب نمره مستمر)
نکته 4: مسابقه مجهز به سیستم تقلب یاب می‌باشد.

سلام  . 
خب ، همونطور که خیلیاتون میدونین و در اخبارها هم میگن ، چند روز دیگه رتبه ها میاد و سوای از استرس بدی که داره ، خیلی ها درگیر انتخاب رشته میشن و من هم از این قاعده مستثنا نیستم . اما خب هیچ نظری در رابطه با رتبه کنکور ندارم ، چون کنکور عجیب و غریبی بود و اصلن نمیدونم چند میشم . من رشته ام تجربی بوده و الان به شدت به کمک کسانی که در این رشته بودن و در رشته های دیگه بودن نیاز دارم و میخوام بدونم انتخاب رشته چجوری هست ؟
کارنامه سبز چیه و کاربر
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی تسنیم، رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (جمعه) با حضور در منزل سردار بزرگ و پر افتخار اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ضمن تفقد از خانواده شهید، شهادت آن مجاهد مخلص و عالی‌مقام را تبریک و تسلیت گفتند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به اخلاص و فداکاری شهید سلیمانی، گفتند: حاج قاسم بارها و بارها در معرض شهادت قرار گرفته بود اما در راه خدا و انجام وظیفه و جهاد، از هیچ‌کس و هیچ چیز پروا نداشت.
رهبر انقلاب اسلامی، شهاد
انتخاب رشته کنکور 98 تمام رشته ها

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 کلیک کنید

راهنمای انتخاب رشته کنکور 98 تجربی،ریاضی،انسانی

دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی98
دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 98
دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 98
این همه رفتم رو منبر خطبه خوندم همش پرید! هرچی نوشته بودم پاک شد لعنتی :)) دیگه مجبورم Abstract بنویسم:
داشتم میگفتم که جهاد با نفس کار خیلی سختیه.پرهیز از دروغ،ریا،خوردن غذاهای خوشمزه و به مقدار زیاد :)) خوابیدن،استراحت کردن،تنبلی و کار نکردن.دارم از گشنگی میمیرم و با اینکه روزه نیستم و میدونم قراره ناهار بخورم اما هی انواع و اقسام خوراکیا میان توی مغزم رژه میرن.خدایا چرا منو اینقد شکمو و تنبل و از زیر کار در رو آفریدی؟ هوم؟ خوب من باید خیلی سختی
مهندس محمود حجتی ظهر امروز _پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۹۸_ در حاشیه
بازدید از مجتمع کشت و صنعت شریف خالدآباد در پاسخ به سوال خبرنگار ایمنا
در خصوص تسهیل در احداث اتاق کارگری ویژه کشاوزان و باغداران منطقه امامزاده اظهار کرد: بر اساس سیاست وزارتخانه جهاد کشاورزی برای تغییر کاربری زمین
های کشاورزی هیچ محدودیتی وجود ندارد و کشاورزان می توانند در کنار باغ یا
زمین خود اتاق کارگری جهت استفاده بدون هیچ گونه مانعی احداث کنند.  

حجتی در خصوص تغییر کاربر
بسیاری از والدین خطاب به فرزندشان در سنین مختلف:
حدود یک ساله : تو خودت نمیتونی غذا بخوری (خونه رو کثیف میکنی).
حدود دو ساله  : تو نمیتونی سفره رو جمع کنی، تو نمیتونی ظرفها رو بشوری (ظرفها رو میشکنی)، تو نمیتونی نون بخری و ...
حدود هفت ساله : تو نمیتونی کاردستی درست کنی بذار من انجامش بدم، تو نمیدونی کدوم لباس بهت میاد و ...
نوجوان : تو نمیدونی کدوم رشته تحصیلی در آینده به کارت میاد، تو نمیدونی چه شغلی خوبه و ...
جوان : تو نمیدونی با کی باید ازدواج کنی
سالانه بیش از ۲ هزار تن عسل در خراسان رضوی تولید می شود که قوچان ۵ درصد از این میزان تولید عسل استان را به خود اختصاص داده است.
کنعانی مدیر جهاد کشاورزی قوچان در گفت و گو با خبرنگار به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، گفت: برداشت عسل از کندو‌های زنبور عسل خراسان رضوی ۱۲ هزارو ۲۰۵ کندوی زنبور عسل در دشت‌ها و کوه پایه‌ها مستقر شده که برداشت عسل از این کندو‌ها همه ساله در اواخر تیرماه آغاز می‌شود و تا پایان مهرماه ادامه دارد.او
معرفی رشته ها به مرور تکمیل خواهد شد.اگر درخواست معرفی رشته خاصی را دارید اعلام کنید تا در اولویت قرار گیرد.
معرفی رشته دندانپزشکی
معرفی رشته دامپزشکی
معرفی رشته فیزیوتراپی
معرفی رشته بینایی سنجی

معرفی رشته داروسازی
ادامه مطلب
سلام
چرا همه مسخره م میکنن میگن نمیتونم، حتی حامی های من که پدر و مادرم هستن، آخه شما بگین من یه دختر 17 ساله که از اول زندگیش میخواسته زندگی خارج از کشور رو تجربه کنه، الان عقلم بیشتر میرسه، الان من میخوام تو یه دانشگاه جهانی تحصیل کنم، تو رشته مورد علاقه م، رشته من کامپیوتر هستش و پدرم همیشه تحقیرم میکنه میگه تو به خاطر غلط های اضافه رفتی این رشته که همه ش بری اینترنت، ولی به خدا این طوری نیست.
به من میگه تو دنبال هرز پریدنی، آخه چرا؟ به خدا ه
کوه های ممو واقع در 60 کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده که این رشته کوه، بین شهر های بیضا و کامفیروز می باشد. در واقع کوه های بین روستای تنگ تور بیضا تا روستای خواجه کامفیروز را رشته کوه ممو می گویند.
این رشته کوه دارای جاذبه های تفریحی بسیاری می باشد،
دنا، کوه دنا یا رشته‌کوه دنا، بلندترین و بزرگ‌ترین چین‌خوردگی رشته‌کوه بزرگ زاگرس محسوب می‌شود و دارای خط‌الرأسی به طول تقریبی ۹۰ کیلومتر است. نام این کوه برگرفته از شهری باستانی دهنار (ده انار) در دامنه جنوبی کوه می باشد که آثار ویرانه های ان‌ در نزدیکی روستاهای خونگاه و دشت رز شهرستان دنا مشهود است.
ادامه مطلب
• تبیین شعارهای انقلاب و روشنگری نسبت به عمق این شعارها، از لوازم اساسی تحقق جهاد کبیر است زیرا شعارهای انقلاب، همچون نشانه و شاخص، مسیر صحیح انقلاب و صراط مستقیم را نشان می‌دهند.
• اگر این مسائل با تعمیق و ژرف‌نگری تبیین شوند، قطعاً ایمان و باور افراد نسبت به این شعارها، از آن‌ها جدا نخواهد شد و ثبات دائمی خواهد داشت.۱۳۹۵/۳/۳
سلامبا خواندن برخی سایت ها و اطلاعات تحصیلی مهم که در زیر به ان ها اشاره شده امیدواریم بتوانیم به مشکلات شما کمک کرده باشیم .
زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹
سایتی در مورد انتخاب رشته
کنکور سراسری و سایتی در مورد آن
اطلاعاتی در مورد کنکور 99
سایتی در مورد زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۹
زمان انتخاب رشته کنکور ۹۹
تاریخ انتخاب رشته کنکور سراسری 99
زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۹
تاریخ انتخاب رشته آزاد
اطلاعاتی در مورد زمان انتخاب رشته
زمان
گاهی کلام ما .. کلمه هایی که خروجی ما هستن .. کلمه هایی که از درونی مسخ شده به بیرون می پراکنیم .. اینقدر عقیم و بی برکتن .. که سدی می سازه سر راه و مسیر هدایت کسی که این کلمه ها بهش اصابت می کنه!!
همه جا صحنه جهاده .. وقتی آماده نباشی برای جهاد، بی خود و بی جهت میشی و اولین نتیجه اش هم اینه که در تیررس آماج این کلام های بدون نور قرار می گیری و راه هدایت به روی تو بسته میشه .. 

کاش هر چه سریعتر و هر چه بیشتر به نور خدا مجهز بشیم .. که محروم و خسارت دیده نبا
معرفی رشته ها به مرور تکمیل خواهد شد.اگر درخواست معرفی رشته خاصی را دارید اعلام کنید تا در اولویت قرار گیرد.
معرفی رشته دندانپزشکی
معرفی رشته دامپزشکی
معرفی رشته فیزیوتراپی
معرفی رشته بینایی سنجی

معرفی رشته داروسازی

معرفی رشته علوم آزمایشگاهی
ادامه مطلب
سلام 
دختری ۲۲ ساله هستم که دیپلم رشته تجربی دارم و معدل دیپلمم ۲۰ هستش، یه چیزی که خیلی برام عجیبه من حدودا ۴ ساله که دبیرستان رو که تموم کردم، به شدت بی انگیزه و بی اراده و ترسو شدم.
بی خود و بی جهت از همه چی ترس دارم، همیشه نگرانم همیشه استرس دارم، هیچ کاری رو انجام نمیدم، هیچ انگیزه ای ندارم، ثبات شخصیتی و تصمیم گیری ندارم، منظورم اینه که تا وقتی دبیرستان بودم و با دوستام ارتباط داشتم خیلی سرحال تر از الانم بودم، اما حدودا ۴ ساله که حتی دوس
آیا رشته ریاضی مناسب انتخاب است
یکی از مطالب بسیار مهم و سوال برانگیز برای تمامی دانش آموزان و والدین این است که آیا رشته ی انتخابی ( رشته ریاضی ) در آینده جایگاه و شغل مناسبی را برای فرد ایجاد میکند یا خیر . در واقع هدف هر دانش آموزی از تحصیل رسیدن به شغلی مناسب در آینده می باشد . 
در سال های گذشته میزان پذیرش دانشجو در رشته ریاضی بسیار زیاد بوده و همچنین بازار کار این رشته در وضیعت معمولی قرار دارد و نسبت به رشته ی تجربی در رده ی پایین تر قرار م
من فعلا ایران میمونم ...
امکان رفتن دارم اما به دلایلی الان نمیتونم برم ... 
همین جا آزمون تخصص میدم ...
و سه رشته ی مورد علاقه ام رو از بینشون تا اون روز انتخاب میکنم ... 
برام مهم نیست چشم و هم چشمی ها ...
من اون رشته ای رو که دوست دارم میرم ...
بذار بگن کم آورده بوده این رشته رو انتخاب کرده ! 
تنبل بوده اومده این رشته ...
به درک که میگن پول توش نیست ، این نیست اون نیست...
من دوست دارم...
من عاشق رشته ی داخلیم...
از طب اورژانس و اطفالم خوشم میاد...
و احتمالا بین
کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 به منظور اولویت بندی انتخاب های خود می توانند از نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد استفاده نمایند . این نرم افزار بر اساس آمار قبولی داوطلبان سال گذشته طراحی شده و شانس قبولی متقاضیان را بر اساس رتبه اکتسابی آن ها تخمین می زند .
کلیه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ، از اهمیت و حساسیت مرحله انتخاب رشته ارشد به خوبی آگاه هستند . بر این اساس بسیاری از متقاضیان ، پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج
سلام خدمت همگی
دختری هستم که پارسال کنکور داشتم و به دلیل یه سری مشکلاتی که یکی دو ساله باهاشون دست و پنجه نرم میکنم (مشکل داشتن با پدر و مادرم، افسردگی و غیره)، تو این مدت افت تحصیلی شدیدی داشتم و کنکورم رو هم خراب کردم.
من عاشق درس خوندن بودم و هستم و همیشه سعی می‌کردم نمره هام خوب باشه و رشته ی خوبی قبول شم و آینده م رو بسازم که متاسفانه امسال نشد. یه رشته ی نه چندان خوب یه شهر دور تر از محل زندگی مون قبول شدم و ترم دوم هستم یعنی از بهمن ماه. به
اگر چهل مرد برای امیر المومنین علیه السلام پیدا می‌شد، ایشان بر ضد ابو بکر جهاد می‌کردند!!!
قال: فانتهوا بعلی علیه السلام إلى أبی بكر وهو یقول: أما والله لو وقع سیفی فی یدی لعلمتم أنكم لن تصلوا إلى هذا أبدا. أما والله ما ألوم نفسی فی جهادكم، ولو كنت استمكنت من الأربعین رجلا لفرقت جماعتكم، ولكن لعن الله أقواما بایعونی ثم خذلونی.
سلیم بن قیس هلالی رضوان الله علیه گوید: سلمان رضوان الله علیه گفت: وقتی که علی علیه السلام را به سوی ابو بکر می‌کشید
در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 خبری در سایت سلامت نیوز توجهم را به خود جلب کرد.
" جان باختن داوطلب کنکور حین انتخاب رشته"
فاطمه پیری دانش آموز سال سوم دبیرستان رشته انسانی که حائز رتبه 1100 در کنکور سراسری شده بود زمانی که در کافی نت در حال انتخاب رشته بود دچار سکته قلبی شده و تا زمان رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست می دهد.
آق واقعا این حجم از استرس و نگرانی و فشار عصبی که منجر به سکته قلبی و مرگ یک نوجوان 18 ساله شود توجیه عقلانی و منطقی
داوطالبانی که علاقه مند به پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها هستند باید با بررسی لیست رشته های ارائه شده و دانشگاه های ارائه دهنده هر رشته بهترین گزینه را انتخاب کنند . داوطلبان علاقه مند به حوزه رشته های مهندسی و علوم پایه ریاضیات می توانند با بررسی لیست رشته های بدون کنکور ریاضی ، رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و در نهایت ثبت نام نهایی خود را انجام دهند .
برای مطالعه متن کامل این مقاله روی لینک زیر کلیک کنید :

www.heyvagroup.com/shownews/4529/لیست-رشته-ه
امکان دریافت اطلاعات تغییر رشته سال تحصیلی 95-96 نظری و کاردانش به شاخه فنی و حرفه ای در سامانه متوسطه دوم ایجاد شده است.مدارس محترم برای دریافت اطلاعات مورد نظر باید گزینه "دریافت اطلاعات تغییر رشته" را در "عملیات اصلی" اجرا نمایند.شایان ذکر است ابتدا باید اطلاعات سوابق از سیستم دانا دریافت شده و سپس اطلاعات تغییر رشته از سناد دریافت شود.
داوطالبانی که علاقه مند به پذیرش بدون آزمون دانشگاه های کشور هستند باید با بررسی لیست رشته های ارائه شده و دانشگاه های ارائه دهنده هر رشته ، بهترین گزینه را متناسب با شرایط خود انتخاب کنند . داوطلبان علاقه مند به حوزه رشته های تجربی می توانند با بررسی لیست رشته های بدون کنکور تجربی ، رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و در نهایت ثبت نام نهایی خود را انجام دهند .
برای مطالعه متن کامل این مقاله روی لینک زیر کلیک کنید :

www.heyvagroup.com/shownews/4528/لی
سوپ رشته که با موادی همچون گوشت مرغ، رشته فرنگی، هویچ، قارچ، سیب زمینی و نخود تهیه می شود، که بسیار مقوی و خوشمزه می باشد. به همین علت این سوپ به عنوان غذای کامل برای بهبود حال افراد سرماخورده بسیار مفید می باشد. همچنین می توان سوپ رشته را به عنوان پیش غذا تهیه کرد. از این رو، طرز تهیه سوپ رشته فرنگی را در این بخش از هنر در خانه به اشتراک گذاشته ایم، که امیدواریم از تهیه آن لذت ببرید
مواد مورد نیاز برای تهیه سوپ رشته فرنگی عبارت است از
رشته فرنگ
۲ اسفند ماه ۱۳۹۸ همونطور که تصمیم به راه اندازی وبلاگی برای نوشته هام گرفتم، تصادفی همزمان شد با انتخابات مجلس جمهوری اسلامی ایران! 
از سن هشت سالگی برام جوون های ۱۸ ساله جذاب بودن؛ تفاوتی نداشت کسی که تو خیابون میدیدم سی ساله باشه یا ۱۷ ساله! از نگاه کودکی اینجانب، هر آدمی که تو ظاهر موفق به نظر میرسید(البته با تشخیص در سه ثانیه ‌:-! ) آدمی ۱۸ ساله فرض میشد!!!
حدود ۶ ماه از ۱۸ سالگی اینجانب گذشت ولی...
ادامه مطلب
سلام دوستان
وقت همگی به خیر و سلامتی
خواهرم 35 ساله کارشناسی بهداشت حرفه ای (HSE) داره، برای ارشد و دکتری چه رشته هایی بازار کار بهتری داره؟
سواله دیگرم اینه که من با 32 سال سن اگر پرستاری بخونم (قاعدتا بازار کاری برای من با این عدد سنی وجود نداره!) تو چه رشته هایی غیر پرستاری میتونم ادامه ی تحصیل بدم؟، واقعا این محدودیت سنی شده دردسر !! خیلی آزمون ها یا رشته ها دیدم شرط سنی دارند.
واقعا به نظر شما اگر یک دولت فکر پیشرفت و تعالی کشور باشه باید شرط سن
نقش انتخاب رشته ارشد در آینده شغلی
زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد
چگونگی فرایند انتخاب رشته کنکور ارشد 99
نحوه پر کردن فرم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد
انتخاب رشته ارشد، از اجبار تا واقعیت
انتخاب رشته ارشد دارای فضای متفاوتی با انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد زیرا داوطلبان ورود به دوره تحصیلات تکمیلی تجربه رقابت سنگین کنکور سراسری را در کارنامه خود دارند و با آگاهی از شرایط موجود بار دیگر پا به عرصه رقابت کنکور گذاشته اند اما ب

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
سلسه جلسات نهج‌البلاغه‌خوانیبامحوریت جهاد و شهادت(جلسه هفتم)
حجت الاسلام مهدوی‌ارفع
ادامه مطلب
برای زنی تنها در سوگ فرزند مرده اش امشب که تورا در خاک سرد می نَهم زیست یکساله ام با تو دفن میشود و من در پارادوکسِ سوگِ دفن کردنِ زیستِ یکساله ی پر رنجم در خاک غلتیده ام.امشب مشت پر از خاکم را بر سری میریزم که با شال عراقیِ پیرزن های جنوب پوشانده ام و دست بر دهان کِل میکشم برای جوانی و ناکامی اش ‌‌‌...امشب بیست سالگی عزیزم، نهال یک ساله ی دهه ی سوم را خاک میکنم و برای مظلومیت و تباهی اش به سوگ مینشینم.اما صبر کنیدمن میخواهم نوزاد بیست یک ساله ا
دوستان عزیز، لطفا به این جمله های خبری دقت کنید!
"رونق تولید ملی در سایۀ جهاد اقتصادی امکان پذیر است؛
حمایت از تولید ملی استمرار جهاد اقتصادی است؛
رونق تولید ملی منجر به اشتغال زایی می شود؛
استقلال کشور در گرو حمایت از تولید ملی است؛
حمایت از تولید ایرانی، چرخ کارخانه ها را می چرخاند؛
و ...
شما چه تعداد از این جمله ها را با دقت خواندید؟
اصلا آیا این عبارت ها را مطالعه کردید؟
اگر مطالعه کردید، آیا تلنگری در شما ایجاد شد؟
ادامه مطلب
در این مطلب به معرفی رشته مهندسی کامپیوتر پرداخته‌ایم و سعی کرده‌ایم تناسب آن با روحیات افراد، دروسی که برای موفقیت در این رشته مهندسی باید در آن‌ها پایه‌ای قوی‌تر داشت، گرایش‌های آن، بازار کار و سایر موارد مرتبط را مورد بررسی قرار دهیم...
ادامه مطلب
ماجرای عقد دختربچه ۹ ساله با جوان ۲۰ ساله/ عاقد: خانواده عروس و ...
https://www.yjc.ir › استان ها › استان‌ها۸ ساعت پیش - ‌در پی انتشار فیلمی در شبکه های اجتماعی از عقد دختربچه حدود ۹ ساله با یک جوان، مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد توضیحاتی ارائه دادند.ماجرای عقد دختربچه ۹ ساله با جوان ۳۰ ساله/ فرمانداربهمئی: ...
https://www.yjc.ir › استان ها › استان‌ها۸ ساعت پیش - ‌در پی بازنشر فیلمی در شبکه های اجتماعی از عقد دختربچه حدود ۹ ساله با یک جوان، فرماندار بهمئی
در انتخاب رشته دانشگاه آزاد98 نیز همانند انتخاب رشته دانشگاه آزاد سال 97 داوطلبان می توانند بر اساس رتبه کسب شده در آزمون سراسری و کسب کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه ازاد می توانند در فرایند انتخاب رشته شرکت نمایند.
انتخاب رشته دانشگاه آزاد شامل رشته های پزشکی و غیر پزشکی می باشد که در رشته گروه پزشکی رشته هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، رشته های مختلف پیراپزشکی مانند هوشبری، اتاق عمل، پرستاری و مامایی و دیگر رشته های مرتبط حضور دار
سلام 
من پسری هستم که به تازگی وارد 21 سالگی شدم . منم مثل بقیه پسرها دلم زن میخواد و خانواده ، ولی خب میدونم مردی که شغل، کار و پول نداره هیچ قدرتی نداره پس، میخوام نصیحتم کنید در زمینه کار و پول ... خیلی پسرهای سی ساله رو دیدم که بعد سربازی هیچی بلد نبودن و بیکار. من رشته م کامپیوتره، میخوام بعد لیسانسم برم خدمت، بعدش ارشد بخونم توی رشته خودم هم کار یاد بگیرم. 
منتهی میبینم یه پسرانی که مثلا اوایل 20 سالگی چیزی نداشتن، بعد چند سال به درآمد خوب،
آش رشته
, طرز تهیه آش رشته ، کم کم که به روزهای سرد سال نزدیک می شویم، یکی از
غذاهایی که خوردنش در سرما خالی از لذت نیست آش رشته است. این آش با طعم
دلچسب و لذیذ خود برای همه یادآور دورهمی های گرم و خاطره های خانوادگی
است، در این مطلب از آموزش آشپزی قصد داریم روش تهیه آش رشته را بصورت اصولی‌ آموزش دهیم.

طرز تهیه آش رشته نذری
از خوراک های محبوب ایرانی می توان به آش اشاره کرد که این محبوبیت در
فصل سرما دوچندان می شود. در اکثر مواقع و با توجه به ذ
امام خمینی اذعان می دارند که ما در امر جهاد و مقاومت نباید از کمی عده ... و کمی ابزار جنگ در مقابل تمام قدرتهایی که امروز با ما به جنگ برخاسته اند بترسیم. این کلام یعنی بالاخره باید از یکجا شروع کرد. اگر دائما از کمی عده و ... بترسیم اصلا حرکت و جریان مبارزه جویانه هیچ گاه شروع نمی شود. اگر همه مسلمانان بخواهند اینگونه محاسبه کنند اساسا هیچگاه جهاد پروسه جهاد شروع نمی شود و بدین منوال، پروسه فروپاشی فساد و ظلم نیز هیچ گاه شروع نخواهد شد. این گونه
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «انقلاب اسلامی نخستین انقلاب بزرگ قرنهای اخیر است که توانسته خط مستقیم و جهتگیری خود را در یکچنین مدت طولانی حفظ کند؛ این سابقه ندارد.» ۱۳۸۳/۱۱/۱۹پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به‌مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، لوح «انقلاب مستمر» را منتشر می‌کند.

یکبار با دقت خبرهای زیر را بخوانید!!
1-این متهمان درست زمانی که مردم در صف‌های خرید گوشت معطل بودن 114 تن گوشت تنظیم بازاری را در بازار آزاد فروخته‌اند!
متهمان: جانشین رئیس جهاد کشاورزی تهران،رئیس اداره تنظیم بازار جهاد کشاورزی، مدیرعامل تعاونی مصرف بنیاد مستضعفان تهران، بازرس اداره تنظیم بازار جهاد کشاورزی تهران و...
2-
یک منبع آگاه:ساعتی پیش شهردار شهریار توسط دستگاه‌های امنیتی با حکم مقام قضایی #دستگیر شد. روز گذشته نیز، «طاهری» #فرماندا
مشاوره رشته ریاضی
اگر قصد دارید در آینده مهندس شوید و در کارهای عمران و ساخت و طراحی مشغول به کار شوید رشته ی ریاضی بهترین گزینه برای شما می باشد . دانش آموزان پایه نهم متوسطه که در سال آینده وارد پایه دهم می شوند و حساس ترین انتخاب خود را برای زندگی آینده که همان انتخاب رشته و شغل در آینده می باشد انجام می دهند . هر یک از دانش آموزان در هنگام انتخاب رشته در پایه نهم و دهم باید به استعداد و توانایی و علاقه خود در مورد رشته ای که می خواهند در آیند
خب اولین مطلب رو ترجیحا درباره ی فرق  اینکه این رشته در ایران خونده بشه با آلمان رو میگم.
{ الان که دارم مینویسم فردا عید سال ۹۹ و در قرنطینه به سرم میبرم }
همونطور که تو بخش  درباره من  نوشتم من در ایران سه ترم روانشناسی خوندم و بعد به آلمان اومدم.
درباره پروسه ی اومدنم هم بعدا مطالبی خواهم نوشت. اولین تفاوتی که خیلی واسم جالب بود تعداد واحد های دانشگاهی بود.
در ایران حدودا برای ۴سال لیسانس ۱۴۶ حدودا واحد پاس میشه و در آلمان در حدود ۲۸۰ تا.الب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها